Oblíbené lokality

POZNEJTE NEJLEPŠÍ MÍSTA PRO KOUPI NEMOVITOSTI VE ŠPANĚLSKU

Vzhledem k faktu, že španělské pobřeží je dlouhé skoro 3000 km, mají zájemci o koupi přímořské nemovitosti ve Španělsku na výběr z mnoha atraktivních oblastí a lokalit. Nejzajímavějšími oblastmi z hlediska investic je Mallorca a pobřeží Costa Blanca. Příznivci o trochu chladnějšího jara a podzimu pak dají spíše přednost Costa de Sol a dalším španělským Costas. Ti, kteří nemají problém s delšími lety, si jistě oblíbí Kanárské ostrovy.

Drtivá většina našich klientů, kteří hledají nejvhodnější podmínky pro svůj krátký i dlouhý pobyt ve Španělsku preferuje oblast Costa Blanca kolem města Alicante. Není se čemu divit, jelikož na pobřeží Costa Blanca jsou nejvyšší průměrné teploty vzduchu i nejteplejší moře. Proto se naše realitní kancelář zaměřila právě na tuto oblast.

Costa Blanca patří jednoznačně mezi nejkrásnější oblasti pobřeží Španělska. Navíc je velmi atraktivní i z hlediska klimatických podmínek. Počasí je zde lepší než na Costa del Sol či Costa Brava, podnebí je srovnatelné s ostrovem Mallorca, v mnohém i příjemnější. Výhodou jsou minimální výkyvy teplot. Rroční průměrná teplota 18°C, 320 slunečních dnů v roce a minimum srážek jsou pro Středoevropana velice atraktivní. Sezóna trvá v oblasti Costa Blanca o dva měsíce déle než v Barceloně (od března do října) a koupání v moři, které je teplejší než v Andalusii, je možné od konce dubna do konce října. Costa del Sol je na koupání příznivé pouze od června do září.

Celá oblast Costa Blanca byla Světovou zdravotnickou organizací (WHO) označena jako léčebná. Léčebnou sílu přináší zdravé mikroklima, čisté moře a vysoký obsah jódu v ovzduší, který produkují slaná jezera a saliny, které se nacházejí nejvíce kolem města Torrevieja.

 Zlákala Vás některá z těchto oblastí a uvažujete o koupi zahraniční reality ve Španělsku? Nabízíme k prodeji vily u moře, vily na golfovém hřišti, novostavby i starší reality. Prohlédněte si naší nabídku španělských nemovitostí.