Costa Blanca sever

SEVER NABÍZÍ MNOHO KRÁSNÝCH MÍST, KDE LZE KOUPIT ŠPANĚLSKÉ NEMOVITOSTI

Denia

Vzhledem k tomu, že v Denia nalezneme 20 km pobřeží, je to ideální místo pro milovníky moře. Obdivovatelé přírodních krás ocení krásné skalnaté zátoky na jihu, sever si zas užijí příznivci písečných pláží, plavání, opalování a procházek po pobřeží. Pláže nabízejí veškeré služby a jsou označeny modrou ES vlajkou, která upozorňuje na mimořádně čisté moře.

Jávea

Jávea je populární turistické námořní město ležící mezi mysem La Nao a San Antonio, nad kterým se tyčí impozantní hora Montgó (753 m). Zaujme starým městem s půvabným historickým centrem i 25 km pláží, zátok a útesů, které omývá průzračné moře. V okolí najdeme povětšinou luxusní vily u moře s krásnými výhledy.

Moraira

Moraira je součástí obce Teulada, která leží ve vnitrozemí. V posledních letech se stala velmi populárním místem pro dovolenou, ale stále si zachovává svůj originální ráz. Je to krásná rybářská vesnice, která láká na písečné i přírodní pláže a zátoky, dominantou a symbolem města je starobylý hrad. Místní okázalé nemovitosti patří k nejdražším na pobřeží.

Benissa

Malá obec Benissa má 4 km dlouhé pobřeží tvořené hlavně z malých útesů a zátok, které jsou vhodné pro plachtění a potápění. Nechybí pěkné písčité i kamenité pláže, z nichž nejoblíbenější je pláž Fustera. Hlavní část města, která leží ve vnitrozemí, se pyšní krásným starým městem s klášterem a impozantním kostelem.

Calpe

Calpe je rybářský přístav, a proto zde nikdy není nouze o čerstvé ryby, které zde prodávají místní rybáři. Stará část města nabízí romantické procházky v úzkých středověkých uličkách plných místních zajímavostí. Největší zajímavostí města je však fascinující skála Rock Ifach, poslední „ostruha“ v Sierra Bernia. Jedná se o mimořádný útes uprostřed města, který je geografickým zázrakem a společně se slaným mořem dává městečku Calpe zvláštní chuť.

Altea

Dominantou Altea je nevšední kostel, který je zastřešen modrobílou kachlovou kopulí. Kostel se nachází v nejvyšší části města na Plaza de Nuestra Senora del Consuelo, odkud je úžasný výhled na celé okolí města. Dolů z kopce se táhnou vydlážděné ulice, které lemují půvabné domy kdysi chráněné hradbami. Na úpatí leží přístav a rušná promenáda, které se hemží rybáři, řemeslníky, umělci a turisty.

Benidorm

Benidorm je hlavní turistickou destinací na pobřeží Středozemního moře ve Španělsku a přezdívá se mu Španělské Miami. Město je moderním, ale vkusným místem pro dovolenou a zábavu, kde nalezneme špičkovou infrastrukturu, vysoké mrakodrapy, nově otevřené cesty a ulice i krásný výhled na moře. Benidorm je v centru města rozdělem mysem na dvě působivé pobřežní části s písečnými plážemi Levante a Poniente. Zde si můžete užít 5 km dlouhou procházku s báječným výhledem na pobřeží Alicante a krásné moře.

La Villa Joiosa

La Villa Joiosa je historickým rybářským přístavem zasvěceným námořníkům, který je oblíbenou turistickou atrakcí. Nejkrásnější částí je čtvrť Arsenal, kde se nalézá přístav a promenáda obklopená barevnými domky, v blízkosti je rovněž krásný kostel.

 

Zaujal Vás sever Costa Blanca? Podívejte se na španělské nemovitosti v této obasti.