Costa Blanca jih

NA JIHU NALEZNETE MNOHO IDEÁLNÍCH DESTINACÍ PRO NÁKUP NEMOVITOSTI VE ŠPANĚLSKU

Santa Pola

V západní části Santa Pola se rozléhají krásné pláže s klidným mořem a malou hloubkou, což je ideální kombinace zejména pro děti a starší lidi. Jihu dominuje přírodní rezervace „Salinas“, která láká nejen zájemce o geologii. Rezervace má rovněž zásadní význam pro životní prostředí a krajinu. Santa Pola je oblíbeným turistickým střediskem na jihu Costa Blanca.

Guardamar del Segura

Bývalá rybářská vesnice Guardamar je nyní letoviskem s pěti až šesti patrovými rezidenčními budovami, které jsou obklopeny množstvím parků. V blízkosti městečka se nachází dvě atraktivní a náročná golfová hřiště. Městečka Guardamar obklopují přírodní rezervace a nalezneme zde 14 km dlouhé pláže, které jsou díky písečným dunám a dlouhým borovicovým hájům považovány za jedny z nejkrásnějších ve Španělsku.

Torrevieja

Dominantou této oblíbené turistické destinace jsou dvě obrovská slaná jezera, díky nim je Torrevija jedním z největších producentů soli v Evropě. Město bylo vybudováno kolem vysoké věže (la Vieja), podle které dostalo i svůj název. Kromě produkce soli přispívá k turistickému ruchu i rybolov a několik nádherných pláží.

Jižně od Torrevieja se nachází Villamartim, Campoamor, Caboroig, La Zenia a Punta Prima, co ž jsou velmi oblíbené rezidenční i turistické oblasti. U Villamartim se rozprostírají tři výtečná a náročná golfová hřiště a je zde na prodej mnoho luxusních „golfových“ rezidencí.

Na sever od Torrevieja najdeme  písečné pláže, které se táhnou od La Mata až do Santa Pola. Nalezneme tu i množství malých skalnatých zátok, například Zorras nebo El Mojón.

 

Zlákala Vás některá z těchto oblastí na jihu Costa Blanca? Prohlédněte si španělské reality v této oblasti.