Pro investory

CHCETE INVESTOVAT DO ŠPANĚLSKÝCH NEMOVITOSTÍ? JSTE NA SPRÁVNÉ ADRESE.

Pro občany České republiky je možné kupovat reality ve Španělsku přímo do osobního vlastnictví, stejnou možnost mají i české právnické osoby.

Španělsko je pro Čechy díky příznivým klimatickým podmínkám, snadné letecké dostupnosti i dobré infrastruktuře jednou z nejoblíbenějších destinací pro nákup letní rezidence u moře.

Díky investorům z Německa a Velké Británie prodělal španělský trh s nemovitostmi v druhé polovině 90. let výrazný rozvoj, který kulminoval v roce 2007, kdy se zastavil cenový růst a naopak během dalších pěti let klesly ceny nemovitostí na pobřeží až o 50%. Od loňského roku, kdy byly ceny španělských nemovitostí na minimu, však opět dochází k mírnému nárůstu. Například region Valencia zaznamenal během roku 2012 mírný nárůst průměrných cen vil.

V minulých letech došlo ve Španělsku k nárůstu výstavby rekreačních nemovitostí, proto není snadné najít zde volný pozemek, ale za to je zde veliká nabídka vil, apartmánů, řadových domů i tradičních venkovských domů (finca). Ačkoliv postupně dochází k mírnému nárůstu cen realit, který bude nadále pokračovat, je nyní stále možná koupě španělské reality za velice zajímavé ceny.

Rychlý rozvoj výstavby umožnil Španělsku po celém pobřeží kompletně vybudovat novou infrastrukturu. Tato země je rájem nejen pro milovníky slunného počasí a relaxace u moře, ale i pro golfisty, kteří zde najdou velké množství profesionálních golfových hřišť. Španělsko je nyní jednou z hlavních golfových velmocí, více možností hrát golf v současnosti nabízí snad jen Florida.

Investoři v současnosti preferují oblast Costa Brava, která je rozdělena na masovější a levnější jih a dražší a luxusnější sever. Ve středu těchto oblastí leží město Alicante.

Na jihu Costa Blanca se cena malého domu se dvěma ložnicemi přímo u moře pohybuje od 200 000 EUR, čím dále od moře, tím nižší cena. Pěkný dům se třemi ložnicemi, který leží 3 – 5 km od moře se dá pořídit již od 120 000 EUR, řadový dům od 80 000 EUR. Apartmány se třemi ložnicemi u moře se pohybují v rozmezí 100 – 150 000 EUR, i jejich cena se směrem k vnitrozemí snižuje.

Nemovitosti na pobřeží Costa del Sol jsou až o třetinu vyšší, nejdražší oblastí na pobřeží Španělska je Barcelona a okolí. Výrazně dražší jsou rovněž Balearské ostrovy a Mallorca.

Mezi hlavní investory do nemovitostí ve Španělsku patří obyvatelé Ruska, Skandinávie, Holandska a Německa, na trh se opět vracejí i Britové a přibývá rovněž Poláků.

Ve snaze přitáhnout zahraniční investory připravuje španělská vláda změnu legislativy, která má investorům umožnit požádat o trvalý pobyt.

Při výběru vhodné španělské reality by měl investor zhodnotit hlavně její lokalitu a atraktivnost z turistického hlediska, dále její snadnou dostupnost autem, trajektem nebo letadlem i stav okolní infrastruktury. Cenu nejvíce ovlivňuje lokalita a vzdálenost od moře, domy v první řadě u moře stojí i několikanásobek ceny stejně velké rezidence půl kilometru od pláže.

 

Zaujala Vás možnost investice do reality ve Španělsku? Podívejte se na nejvýhodnější nabídky nemovitostí ve Španělsku.